Ocenění ve výtvarné soutěži

Ocenění ve výtvarné soutěži

Žáci výtvarného oboru na jaře zpracovávali téma regionální výtvarné soutěže Flora, fauna a houby. Soutěž vyhlásila ZUŠ Řevnice, jedná se již o 18. ročník. Téma nás natolik zaujalo, že jsme se rozhodli zúčastnit se všemi skupinami výtvarného oboru. Vznikla velice působivá a originální díla, mezi nimiž bylo těžké vybírat. Nicméně propozice zněly jasně – vybrat a poslat opravdu jen to nejlepší.

Ze školního kola proto naše interní odborná porota vybrala 14 nejlepších prací, které jsme do soutěže zaslali k reprezentaci naší ZUŠ. Velice nás potěšilo, že hned tři naši žáci se ve svých kategoriích umístili mezi nejlepšími a zaujali odbornou porotu v čele s profesorem, akademickým sochařem Kurtem Gebauerem. Do soutěže bylo zasláno celkem 726 prací!

Naši ocenění žáci:
David Procházka – 3. místo, plošná tvorba
Natálie Malík – 2. místo, prostorová tvorba
Emma Průchová – 2. místo, prostorová tvorba

Slavnostní vyhlášení a předání cen vítězům proběhlo v Řevnicích 30. dubna 2026 u příležitosti otevření výstavy soutěžních prací. Tuto akci jsme společně navštívili s několika dětmi ze skupiny V2, abychom mohli naše oceněné podpořit. Výstava je otevřena do konce května vždy v pátek, sobotu a neděli od 15 do 18 hodin. Doporučujeme ji navštívit.

Velice gratulujeme vítězům! Poděkování však patří i všem ostatním, protože všechny zaslané práce byly opravdu vydařené. Jsme rádi, že jsme se po necelém roce našeho působení mohli blýsknout v konkurenci ostatních škol.

Martina Iblová a Laďka Vlčková